O mnie | Kontakt | Home
Lomi Lomi Nui

Hawajski masaż Lomi Lomi Nui

Lomi Lomi jest masażem, który wywodzi się z tradycji hawajskiej. Aby zrozumieć głęboko uzdrawiającą moc tego masażu warto zapoznać się nieco z hawajską filozofią życia nazywaną Huna.

Hawajczycy żyli w przekonaniu, że wszystko jest żywe i powiązane ze sobą, więc człowiek jest ściśle połączony z naturą. Hawajska praca z ciałem oraz taniec Hula odzwierciedlają tę filozofię poprzez ruchy i rytm. Odnajdujemy w nich elementy natury wysp Pacyfiku: kołyszący ruch palm, rytm fal uderzających o brzeg, ciepło, powiew wiatru.

Podstawą Huny jest również przekonanie, że miłość jest najsilniejszą i najważniejszą energią życiową i dzięki niej można wprowadzać istotne zmiany w sobie oraz w otoczeniu. Lomi Lomi jest nazywany masażem "Kochających Rąk". Istotą Lomi Lomi i jego siły uzdrawiajacej jest przekazanie w ruchach rąk akceptacji, głębokiego szacunku i miłości. Pełna koncentracja na masowanej osobie w chwili wykonywania masażu wraz z krokami tańca hula i technikami oddechowymi zapewnia wysoki poziom energii w trakcie całej sesji.

Hawajczycy rozumieją zdrowie jako swobodny, płynny ruch energii w ciele. Uzdrawianie jest więc uruchamianiem takiego przepływu. W komórkach ciała zawarta jest pamięć różnych doświadczeń, część z nich związana jest ze stresem i napięciem. Nie uwolnione napięcie tworzy nakładające się na siebie warstwy, doprowadzając do powstania trwałych blokad. Charakterystyczne płynne ruchy stosowane w Lomi Lomi, w połączeniu z pracą na głębokich tkankach i wszystkich stawach umożliwiają uwolnienie wielu warstw napięcia i stresu. Powoduje to przywrócenie harmonii na poziomie ciała, umysłu i duszy ponieważ wszystko jest ze sobą połączone.

Lomi Lomi Nui jest świątynną wersją masażu stosowaną jako rytuał przejścia, otwarcia na nowy etap życia. Miał służyć zarówno uzdrawianiu jak również głębokiej osobistej transformacji. W trakcie masażu możemy doświadczyć głębokiego kontaktu z własnym ciałem, uczuciami i duszą. Jest to więc niezwykła, prawdziwie oczyszczająca i uzdrawiająca podróż.

© 2010 Lomi Lomi Nui