O mnie | Kontakt | Home
Kahi Loa

Masaż Kahi Loa

Kahi Loa jest jedną z tradycyjnych metod pracy z ciałem praktykowanych przez hawajskich uzdrowicieli i szamanów. Podobnie jak Lomi Lomi Nui, nie jest to wyłącznie technika masażu ale praktyczne odzwierciedlenie hawajskiej wiedzy Huny i Ducha Aloha. Dzięki temu, pomimo swojej prostoty, pozwala skutecznie przywracać spokój i harmonię.

Kahi w języku hawajskim oznacza lekki dotyk, ogień oraz jedność;
Ka- oznacza ruch, Hi- to płynąć;
Loa odnosi się do powiększenia wartości Kahi, a więc oznacza Wielką Jedność.
Kahi Loa jest zatem masażem używającym delikatnego, płynnego ruchu, który prowadzi do uzyskania stanu Wielkiej Jedności.

Masaż ten koncentruje się na skórze i można go wykonywać w ubraniu. W naszej skórze gromadzi się dość duża ilość napięcia, które jest tutaj uwalniane przez dotyk i głaskanie ciała oraz ponad nim. Pozwala to na szybkie uzyskanie stanu głębokiego relaksu i spokoju. W ciele zaczyna swobodniej płynąć energia, uruchamiając zawarte w nim siły uzdrawiające.

Kahi Loa wykorzystuje moc siedmiu żywiołów natury: ognia, wody, wiatru, ziemi, roślin, zwierząt i ludzi. Masażysta jednoczy się z nimi i odzwierciedla to w swoich ruchach i wyobraźni. Angażuje też do tego wyobraźnię masowanej osoby aby zgodnie z zasadą: energia podąża za uwagą, zwiększyć jeszcze moc oddziaływania. Zgodnie z tym, masaż dzieli się na siedem części i przeprowadzany jest na plecach i na przodzie ciała.

Masaż Kahi Loa przekazywany jest przez Serge'a Kahili Kinga, który nauczył się go w swojej hawajskiej rodzinie Kahili na wyspie Kauai i wzbogacił ją o swoje własne doświadczenia

© 2010 Lomi Lomi Nui