O mnie | Kontakt | Home
Huna

Huna

Huna pochodzi ze starożytnej wiedzy hawajskich szamanów i jest radosnym sposobem na życie. Termin „huna” to w języku hawajskim „tajemnica”, ale każdy, kto zechce, może ją poznać. Nie jest żadną religią, jest procesem, który pomaga osiągać zdrowie, szczęście, bogactwo lub cokolwiek, czego pragniemy. Według hawajskiej wiedzy, człowiek składa się z trzech elementów: Ku – ciało, podświadomość; Lono – umysł, świadomość oraz Kane – dusza, nadświadomość. Huna pokazuje sposoby na zachowanie harmonii pomiędzy tymi elementami, co warunkuje poczucie szczęścia. Jej metody są proste, nie trzeba w nie wierzyć, wystarczy szczera chęć ich wypróbowania.

Huna opiera się na dwóch podstawowych filarach: Aloha – bezwarunkowa miłość oraz Mana – świadomość naszej wewnętrznej mocy. Za ich pomocą możemy uświadomić sobie, że cały świat i my to jedność.

Jedna z prawd Huny mówi: Makia ke ali'i, ehuehu ka ukali.
Oznacza to, że energia podąża za uwagą. Nasze życie zależy od sposobu naszego myślenia. Jeżeli myśli są pozytywne, pozytywne spotykają nas sytuacje. Zatem, gdy chcemy być szczęśliwi a nękają nas negatywne myśli, zamieńmy je na pozytywne.

© 2010 Lomi Lomi Nui